Od 15 czerwca w Mrzeżynie wprowadzona zostanie Strefa Płatnego Parkowania - decyzję większością głosów podjęli radni gminy. Wnioskował o nią burmistrz Trzebiatowa.
Mieszkańcy nadmorskiego kurortu przeciwni są płaceniu za parkowanie na ulicach. Jak sami twierdzą - może to odstraszyć turystów przyjeżdżających do ich miejscowości. Największe kontrowersje wzbudza abonament miesięczny w wysokości 250 złotych.
- Uważam, że jest to bardzo dużo, bo w Kołobrzegu mają 60 złotych miesięcznie. My też mamy pensjonaty, powiedziałam ludziom już w październiku, że nie ma problemu z miejscami parkingowymi i zawsze można było parkować na ulicy. Przyjadą rodziny i będą musiały zapłacić 40-50 złotych za parking zamiast dzieciom kupić lody czy gofry. - Żeby zrobić płatne parkingi, to najpierw trzeba je doprowadzić do porządku. - 250 złotych to jest stawka zawyżona - oceniają mieszkańcy.
Płatna strefa ma uporządkować problemy z parkowaniem w sezonie letnim w Mrzeżynie.
- Chodzi o to, by jeden samochód nie stał nie wiadomo jak długo, zwalniamy to miejsce i inna osoba może zaparkować. To jest główna idea. Jeżeli tego nie wprowadzimy, to w miejscowościach takich jak Mrzeżyno zapanuje chaos. Nie w smak to mieszkańcom Mrzeżyna, którzy za parkowanie będą musieli zapłacić - dodaje zastępca burmistrza Trzebiatowa, Grzegorz Olejniczak.
Stawka za godzinę parkowania w Mrzeżynie będzie wynosiła 4 złote. Strefa Płatnego Parkowania ma tu obowiązywać do 15 września.
- Uważam, że jest to bardzo dużo, bo w Kołobrzegu mają 60 złotych miesięcznie. My też mamy pensjonaty, powiedziałam ludziom już w październiku, że nie ma problemu z miejscami parkingowymi i zawsze można było parkować na ulicy. Przyjadą rodziny i będą musiały zapłacić 40-50 złotych za parking zamiast dzieciom kupić lody czy gofry. - Żeby zrobić płatne parkingi, to najpierw trzeba je doprowadzić do porządku. - 250 złotych to jest stawka zawyżona - oceniają mieszkańcy.
Płatna strefa ma uporządkować problemy z parkowaniem w sezonie letnim w Mrzeżynie.
- Chodzi o to, by jeden samochód nie stał nie wiadomo jak długo, zwalniamy to miejsce i inna osoba może zaparkować. To jest główna idea. Jeżeli tego nie wprowadzimy, to w miejscowościach takich jak Mrzeżyno zapanuje chaos. Nie w smak to mieszkańcom Mrzeżyna, którzy za parkowanie będą musieli zapłacić - dodaje zastępca burmistrza Trzebiatowa, Grzegorz Olejniczak.
Stawka za godzinę parkowania w Mrzeżynie będzie wynosiła 4 złote. Strefa Płatnego Parkowania ma tu obowiązywać do 15 września.
- Uważam, że jest to bardzo dużo, bo w Kołobrzegu mają 60 złotych miesięcznie. My też mamy pensjonaty, powiedziałam ludziom już w październiku, że nie ma problemu z miejscami parkingowymi i zawsze można było parkować na ulicy. Przyjadą rodziny i będą musiały zapłacić 40-50 złotych za parking zamiast dzieciom kupić lody czy gofry. - Żeby zrobić płatne parkingi, to najpierw trzeba je doprowadzić do porządku. - 250 złotych to jest stawka zawyżona - oceniają mieszkańcy.
- Chodzi o to, by jeden samochód nie stał nie wiadomo jak długo, zwalniamy to miejsce i inna osoba może zaparkować. To jest główna idea. Jeżeli tego nie wprowadzimy, to w miejscowościach takich jak Mrzeżyno zapanuje chaos. Nie w smak to mieszkańcom Mrzeżyna, którzy za parkowanie będą musieli zapłacić - dodaje zastępca burmistrza Trzebiatowa, Grzegorz Olejniczak.

Radio Szczecin