Ponad 620 mln złotych trafiło już na konta emerytów i rencistów w Zachodniopomorskiem. To "trzynastki" wypłacone przez ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę dodatkowego świadczenia, czyli tzw. trzynastej emerytury.
W Zachodniopomorskiem wypłacono 380 tys. świadczeń. W tym roku świadczeniobiorcy otrzymali "trzynastkę" w wysokości najniższej emerytury, która po waloryzacji wynosi 1588,44 zł brutto.
Dodatkowe roczne świadczenie zostało przyznane w kraju dla ponad 8,6 mln uprawnionych osób. Wartość tych świadczeń wyniosła 13,6 mld zł.
W Zachodniopomorskiem wypłacono 380 tys. świadczeń. W tym roku świadczeniobiorcy otrzymali "trzynastkę" w wysokości najniższej emerytury, która po waloryzacji wynosi 1588,44 zł brutto.
Dodatkowe roczne świadczenie zostało przyznane w kraju dla ponad 8,6 mln uprawnionych osób. Wartość tych świadczeń wyniosła 13,6 mld zł.

Radio Szczecin