Prawdopodobnie pół roku przed terminem oddana zostanie do użytku obwodnica Przecławia i Warzymic.
Będzie to prawie pięciokilometrowy, zupełnie nowy odcinek drogi krajowej nr 13. Wjazd na obwodnicę widoczny jest już na szczecińskim rondzie Hakena - mówi dyrektor kontraktu Maciej Kańkowski.
- Zakończyliśmy prace bitumiczne na ciągu głównym. Wykonujemy je jeszcze na drogach poprzecznych i na rondach w węzła Przecław. Jest to kategoria GP, czyli droga główna ruchu przyspieszonego: dwa pasy, dwie jezdnie. Tutaj uczulam kierowców, że nie jest to ekspresówka, ograniczenia prędkości będą występowały, więc zwracam na to uwagę, żeby nie było nieprzyjemności - mówi Kańkowski.
Nową obwodnicą Przecławia i Warzymic kierowcy pojadą prawdopodobnie już we wrześniu.
- Zakończyliśmy prace bitumiczne na ciągu głównym. Wykonujemy je jeszcze na drogach poprzecznych i na rondach w węzła Przecław. Jest to kategoria GP, czyli droga główna ruchu przyspieszonego: dwa pasy, dwie jezdnie. Tutaj uczulam kierowców, że nie jest to ekspresówka, ograniczenia prędkości będą występowały, więc zwracam na to uwagę, żeby nie było nieprzyjemności - mówi Kańkowski.
Nową obwodnicą Przecławia i Warzymic kierowcy pojadą prawdopodobnie już we wrześniu.

Radio Szczecin