Poważna awaria magistrali wodociągowej na ulicy Czarnieckiego w Stargardzie. Część mieszkańców miasta od godzin popołudniowych nie ma wody.
W części mieszkań ciśnienie wody jest bardzo niskie. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia głównego wodociągu o średnicy 60 cm. Całkowicie zablokowana jest ulica Czarnieckiego. Objazdami jadą autobusy stargardzkiej komunikacji miejskiej.
Wytyczono objazdy przez ulicę Barnima i Skarbową - mówi Piotr Styczewski z Urzędu Miasta w Stargardzie. - Na miejscu jest straż i policja, która steruje ruchem. Prosimy kierowców, aby stosowali się do podpowiedzi i zaleceń policji. Wody Miejskie intensywnie pracują na miejscu nad ustaleniem przyczyn i usunięciem skutków awarii.
W godzinach wieczorno-nocnych władze miasta planują rozstawić beczkowozy. Pierwszy z nich trafić ma w okolice Stargardzkiego Centrum Kultury. Według wstępnych informacji, naprawa uszkodzonego wodociągu może potrwać aż do rana.
Wytyczono objazdy przez ulicę Barnima i Skarbową - mówi Piotr Styczewski z Urzędu Miasta w Stargardzie. - Na miejscu jest straż i policja, która steruje ruchem. Prosimy kierowców, aby stosowali się do podpowiedzi i zaleceń policji. Wody Miejskie intensywnie pracują na miejscu nad ustaleniem przyczyn i usunięciem skutków awarii.
W godzinach wieczorno-nocnych władze miasta planują rozstawić beczkowozy. Pierwszy z nich trafić ma w okolice Stargardzkiego Centrum Kultury. Według wstępnych informacji, naprawa uszkodzonego wodociągu może potrwać aż do rana.

Radio Szczecin