Studenci PUM-u na ratunek zdrowiu szczecinian - na placu św. Ottona trwa festyn "Ambasador Zdrowia".
Jest też grill i występy artystyczne - a przede wszystkim przyszli medycy, którzy są do dyspozycji odwiedzających - mówi prof. Beata Karakiewicz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu. - Taka wielka szczecińska majówka, która ma za zadanie przede wszystkim promować zdrowie i bezpieczeństwo. Jest to nasz obowiązek, ale wiadomo, że promocja zdrowia jest ważna, ale czy jest tak realizowana, żeby wszyscy się dowiedzieli, chyba nie, dlatego rozpoczynamy cykl takich imprez.
- Na stosiku można zobaczyć fantomy: do samobadania piersi, dziecko ułożone w łonie matki, model symulujący poród - mówi studentka.
Festyn potrwa do godziny 18.
- Na stosiku można zobaczyć fantomy: do samobadania piersi, dziecko ułożone w łonie matki, model symulujący poród - mówi studentka.
Festyn potrwa do godziny 18.

Radio Szczecin