Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Uczniowie świnoujskiej Szkoły Morskiej mają szansę, by do przyszłego zawodu przygotowywać się w nowym terminalu instalacyjnym morskich farm wiatrowych.
Jego realizacja zaczęła się niedawno w Świnoujściu. Po wybudowaniu ma być jednym z najnowocześniejszych terminali w Europie.

Choć terminal instalacyjny jest na razie w początkowej fazie inwestycji, to jego zarząd już myśli o przyszłej kadrze, którą zamierza pozyskiwać na miejscu - mówi Jarosław Trybuchowicz, prezes Orlen Neptun.

- W szkole jest kierunek kształcenia logistyka. Z uwagi na to, że nasz terminal zlokalizowany jest w jej sąsiedztwie, myślimy o przyszłych praktykach dla uczniów - mówi Trybuchowicz.

Dyrektorka Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu Marzena Gańcza przyznaje, że plany współpracy z Orlenem są szerokie i dotyczą nie tylko samych praktyk.

- Firma Orlen się do nas zwróciła. Pomysł jest taki, żeby wprowadzić innowacje w naszym programie, żeby był dostosowany do prowadzenia platform. Będzie też możliwość objęcia pierwszej klasy patronatem przez firmę Orlen - mówi Gańcza.

Co na to sami uczniowie? - Liczy się dobry start na początek. Zawsze jest pewna i dobra praca.

Terminal instalacyjny ma być gotowy już na przełomie 2024 i 2025 roku.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty