Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

fot. Szpital "Zdroje" w Szczecinie
fot. Szpital "Zdroje" w Szczecinie
Możliwość porodów w wodzie dla swoich pacjentek przygotował Szpital Zdroje w Szczecinie.
Placówka kupiła basen porodowy - mówi Andrzej Niedzielski, ordynator Oddziału Położnictwa i Ginekologii z Pododdziałem Patologii Ciąży szpitala „Zdroje” w Szczecinie.

- Relaksacja, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie tkanek krocza i łatwiejsza adaptacja do pierwszych sekund życia malucha. To są plusy tego urządzenia. To forma basenu przystosowanego do porodu, który pozwoli zachować pewne warunki sanitarno-higieniczne do przebywania w wodzie rodzącej - dodaje Niedzielski.

Porody w wodzie są mniej bolesne i krótsze - dodaje położna Kamila Marcinkowska: - Mniej bolesne, bo woda znosi napięcie mięśniowe, wpływa na wydzielanie hormonów stresu, adrenaliny, kortyzolu, a podwyższa działanie endorfin. Kobieta jest więc w radości, jest wówczas bardziej sprawcza i ma poczucie, że panuje nad ciałem. Łatwiej jest zmienić pozycję, przyjąć taką, która jest dogodna. Ogólnie ten poród jest dla niej dużo łagodniejszy.

Są także nowe metody walki z bólem okołoporodowym. Szpital kupił maty do akupresury, piłeczki antystresowe oraz zestawy do aromaterapii. To dzięki dotacji z urzędu marszałkowskiego.
To forma basenu przystosowanego do porodu, który pozwoli zachować pewne warunki sanitarno-higieniczne do przebywania w wodzie rodzącej - dodaje Niedzielski.
Porody w wodzie są mniej bolesne i krótsze - dodaje położna Kamila Marcinkowska: - Mniej bolesne, bo woda znosi napięcie mięśniowe, wpływa na wydzielanie hormonów stresu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty