Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. OSP Charzyno
Fot. OSP Charzyno
Nieodpowiedzialne zachowanie człowieka było przyczyną pożaru lasu pod Kołobrzegiem. Strażacy ostrzegają - w lasach w regionie jest sucho i należy zachować szczególną ostrożność.
Zadymienie w Lesie Charzyńskim pod Kołobrzegiem zauważył w niedzielny wieczór kierowca jadący drogą S6. Do akcji zadysponowane zostały cztery jednostki, które zlokalizowały zagrożenie na wysokości miejscowości Błotnica. Na miejscu okazało się, że ogień objął 2 tysiące metrów kwadratowych ściółki. Na szczęście przy braku silnych porywów wiatru strażakom udało się opanować zagrożenie. Teren ugaszono, a następnie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.

Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu mówi, że przyczyną zdarzenia było nieostrożne zachowanie człowieka.

- Zaprószenie ognia, czyli po prostu nieostrożność osób w posługiwaniu się ogniem otwartym. Papierosy, zapałki. Od kilku tygodni zagrożenie pożarowe w lasach na terenie powiatu kołobrzeskiego plasuje się na poziomie średnim, albo wysokim - powiedział Azierski.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca kołobrzescy strażacy sześciokrotnie interweniowali na terenie okolicznych lasów.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty