Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
To pierwszy krok żołnierskiej drogi i służby w wojsku. Wcześniej szkolili się przez miesiąc w Służbie Przygotowawczej 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.
Teraz prawie wszyscy deklarują, że chcą zostać żołnierzami zawodowymi. Bronić niepodległości i granic Rzeczpospolitej przysięgali nowi szeregowi polskiej armii.

- Od zawsze marzyłam o służbie wojskowej. Chciałam służyć dla ojczyzny. Jestem silna, Chcę być bardziej wytrwała niż jestem, spełniać dla ojczyzny i mam nadzieję, że mi się to uda - mówi szeregowy elew Klaudia Machajewska.

- W szkole już nawet myślałem o tym, żeby wstąpić do wojska. Ciągnęło mnie zawsze w te klimaty. Tak zostało - mówi szeregowy elew Szymczak.

- Ważne jest to, że to są ochotnicy. Sami zdecydowali się do nas przyjść. Wiedzieli z czym się będą mierzyć. Kilka rzeczy mogło ich zdziwić. Wyrazem ich determinacji, ale naszego profesjonalnego podejścia do szkolenia jest to, że wszyscy je szczęśliwie zakończyli - mówi pułkownik Roman Brudło, zastępca dowódcy 12. Brygady Zmechanizowanej.

W szeregi 12. Brygady Zmechanizowanej wstąpi 33. elewów, reszta wybierze inne jednostki wojskowe w całym kraju.
Relacja Marcina Kokolusa.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty