Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Jest lśniący, pomalowany na czerwono, biało i czarno, a przede wszystkim cieszy widok dzieci - to św. Mikołaj, który siedzi na dachu kliniki szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Został oficjalnie odsłonięty po renowacji. 16-letni Mikołaj był obdrapany i schodziła z niego farba. Dzięki sponsorom, wizytówka kliniki pediatrii, hematologii i onkologii dziecięcej mogła ponownie pojawić się na swoim miejscu.

- Odsłoniliśmy naszą figurę Mikołaja. Był w renowacji, jak to niektórzy mówią, spa. Ten Mikołaj się wpisał już w ten szpital. Siedzi sobie tutaj i mamy nadzieję, że strzeże nasze dzieci, żeby wszystkie wyzdrowiały - mówiła Marzena Górska, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne choroby nowotworowe.

- Jest fajny, Ale trochę "zgrubniał". - Jest większy od tamtego. Wydaje mi się, że napis też jest wymieniony. - Pięknie się błyszczy, kolorowe napisy cieszą. - Odnowiony i czysty - mówiły dzieci.

Po odsłonięciu "nowego" Mikołaja odbył się festyn rodzinny dla dzieci, które przeszły choroby onkologiczne lub są w trakcie leczenia.
Relacja Marcina Kokolusa.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty