Na paszę, a nie do sklepów - takie przeznaczenie czeka zboże z naszego regionu.
Zdaniem ekspertów niekorzystna pogoda, przede wszystkim ostatnie deszcze, które opóźniły zbiory spowodowały, że plony zachodniopomorskich rolników będą niższej jakości i raczej nie będą się nadawały do produkcji żywności. Większość skończy jako pasza dla zwierząt.
- Jakość ziarna będzie bardzo kiepska. Myślę, że nasze województwo to będzie jedno wielkie zboże paszowe. Konsumpcja będzie wyjątkiem - ocenił w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" prezes zarządu Wiktoria Port w Stepnicy, ekonomista dr Bogusław Gołębiowski.
Więcej o sytuacji rolników, którzy mają kłopot z ukończeniem zbiorów.
"Na Szczecińskiej Ziemi" co sobotę o godz. 6.
- Jakość ziarna będzie bardzo kiepska. Myślę, że nasze województwo to będzie jedno wielkie zboże paszowe. Konsumpcja będzie wyjątkiem - ocenił w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" prezes zarządu Wiktoria Port w Stepnicy, ekonomista dr Bogusław Gołębiowski.
Więcej o sytuacji rolników, którzy mają kłopot z ukończeniem zbiorów.
"Na Szczecińskiej Ziemi" co sobotę o godz. 6.

Radio Szczecin