Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Piotr Kęsik, Krzysztof Romanowski, prowadząca Jolanta Kowalewska, Łukasz Tyszler. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Kęsik, Krzysztof Romanowski, prowadząca Jolanta Kowalewska, Łukasz Tyszler. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Podwyżek cen biletów szczecińskiej komunikacji miejskiej nie poprą radni Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedział w Kawiarence Politycznej Radia Szczecin radny Krzysztof Romianowski.
Propozycję podwyżek cen biletów przedstawiła we wtorek w komunikacie miejska spółka Tramwaje Szczecińskie. Bilety jednorazowe miałyby zdrożeć o około 43 proc., a okresowe - do 33 proc. Radni mają się zająć propozycją na październikowej sesji.

- Te ceny są faktycznie na poziomie, powiedziałbym, dzisiaj akceptowalnym, ale to nie znaczy, że musimy za chwilę dobijać do innych miast i podnosić te ceny, te opłaty. Być może na razie (podwyżki są) mniej drastyczne, a za chwilę może będą kolejne kroki, które będą bardziej drastyczne. Nie mamy żadnych modelowych rozwiązań. Rozwiązaniem w naszym mieście jest podnosić ceny - mówił Romianowski.

W Szczecinie bilety komunikacji miejskiej są bardzo tanie i powinny być zdecydowanie wyższe - uważa radny Koalicji Obywatelskiej Łukasz Tyszler.

- Ostatnie regulacje miały miejsce w 2012 roku. Dzisiaj płaca minimalna to jest 4,6 tys. zł, średnia krajowa to dużo powyżej 6 tys. zł, a ceny biletów jak sprzed 12 lat. W związku z tym pokrywają one 70 mln złotych. Tyle wynoszą wpłaty za bilety na komunikację miejską. My jako mieszkańcy płacimy 400 mln złotych - mówił radny KO.

Zdaniem radnego Koalicji Samorządowej Piotra Kęsika kwota 400 mln zł, na którą się wszyscy składamy, jest niewystarczająca.

- Trzeba znaleźć środki finansowe po to, żeby usprawnić komunikację, żeby nie było problemów już więcej z brakiem kierowców. Czy to jest duża podwyżka? Każda podwyżka będzie duża i będzie spotykała się z niechęcią mieszkańców. Ale uczciwość polega na tym, żeby jasno i klarownie wytłumaczyć, na czym to polega - podkreślił Kęsik.

Nowy cennik za korzystanie ze szczecińskiej komunikacji miejskiej miałby obowiązywać od 1 maja przyszłego roku - pod warunkiem, że zgodzą się na to radni.
Za chwilę może będą kolejne kroki, które będą bardziej drastyczne - mówił radny PiS Krzysztof Romianowski
Dzisiaj płaca minimalna to jest 4,6 tys. zł, średnia krajowa to dużo powyżej 6 tys. zł, a ceny biletów jak sprzed 12 lat - mówił radny Koalicji Obywatelskiej Łukasz Tyszler
Każda podwyżka będzie duża i będzie spotykała się z niechęcią mieszkańców - podkreślił Piotr Kęsik z Koalicji Samorządowej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty