Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Grafika: GDDKiA/Oddział Szczecin
Grafika: GDDKiA/Oddział Szczecin
Grafika: GDDKiA/Oddział Szczecin
Grafika: GDDKiA/Oddział Szczecin
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Kołbaskowa oraz drugiej części obwodnicy Przecławia i Warzymic.
Obie te inwestycje oczekiwane były zarówno przez kierowców, jak i samych mieszkańców już od kilku lat - mówił wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.

- Będą ważne też bo będą umożliwiały kierowcom włączenie się do planowanego zachodniego obejścia Szczecina na które tak bardzo wszyscy czekamy - mówi Marchewka.

Kolejny ogłoszony dziś przetarg dotyczy Autostrady A6. Chodzi o budowę dodatkowej nitki zjazdowej między węzłem w Kołbaskowie, a granicą państwa - dodaje Arkadiusz Marchewka.

- Dzisiaj na przejściu granicznym, jak się przejedzie przez nie, to potrzebne jest przejechanie kilkunastu kilometrów w dwie strony, żeby po prostu zawrócić. Tam będzie spowodowany specjalny wiadukt z tak zwaną zawrotką - dodaje Marchewka.

Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to rok 2028.
Obie te inwestycje oczekiwane były zarówno przez kierowców, jak i samych mieszkańców już od kilku lat - mówił wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
Chodzi o budowę dodatkowej nitki zjazdowej między węzłem w Kołbaskowie, a granicą państwa - dodaje Arkadiusz Marchewka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty