Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Arkadiusz Milik. Fot. twitter.com/arekmilik9
Arkadiusz Milik. Fot. twitter.com/arekmilik9
Kluby włoskiej Serie A chcą zawiesić wypłaty pensji piłkarzom.
Argumentem klubowych prezesów jest to, że piłkarze nie świadczą pracy, bo wstrzymano rozgrywki, a decyzją rządu odwołano nie tylko zawody sportowe, ale również treningi. Zarząd Ligi Serie A z jednej strony chce otrzymać dla klubów od państwa zadośćuczynienie, choćby w postaci ulg podatkowych. Z drugiej chce oszczędzić na piłkarskich pensjach. Chodzi o duże pieniądze. Wysokość pensji piłkarzy Serie A w tym sezonie to miliard i 300 milionów euro.

Negocjacje w tej sprawie będą prowadzone między zarządem Ligi, związkiem futbolowym i związkiem zawodowym piłkarzy. Co komplikuje sprawę, związek piłkarzy nie jest w stanie narzucić futbolistom identycznej linii postępowania w sprawie ewentualnego wstrzymania wypłaty pensji. Wszystko może prowadzić do długich i kosztownych procesów sądowych, a prawo w tej skomplikowanej i bezprecedensowej sytuacji nie jest jasne.

Piłkarskie rozgrywki i treningi we Włoszech zawieszono 8 marca. Wiele klubów chce wznowić treningi w najbliższy czwartek, ale z zachowaniem środków bezpieczeństwa i w małych grupach, czyli po 2-3 piłkarzy. Związek zawodowy piłkarzy odmówił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty