Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecinianka Nadia Kulbiej wygrała międzynarodowy turniej Tennis Europe Szczecin Cup 2021 dziewcząt i chłopców do lat 14, który zakończył się na kortach przy alei Wojska Polskiego.
Zawodniczka Fundacji Szczeciński Klub Tenisowy Promasters w finale singla pokonała Ukrainkę Anastasię Kolyadę 6:3, 6:4. Nadia Kulbiej przyznała, że finałowy pojedynek był emocjonujący i zwycięstwo nie przyszło łatwo.

- Mecz był zacięty. Grała bardzo agresywnie, mocno. Była silna i musiałam dużo trafiać w kort, rozganiać ją i jak było wygodniej to kończyć piłkę. Po prostu staram się trzymać piłkę w korcie. Mimo wszystko bardzo ciężko się grało, ale dałam radę. Cieszę się, bo to mój pierwszy wygrany europejski turniej - mówiła Kulbiej.

W rywalizacji chłopców w szczecińskim turnieju zwyciężył Niemiec Max Schoenhaus, który w finale pokonał swojego rodaka Nielsa McDonalda 6:1, 6:1.

W tegorocznej edycji Tennis Europe Szczecin Cup 2021 wystąpiło blisko stu młodych tenisistów z 10 państw, w tym między innymi z Polski, Niemiec, Francji, Belgii, Ukrainy i Rosji.
Nadia Kulbiej przyznała, że finałowy pojedynek był emocjonujący i zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty