Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Nowym piłkarzem szczecińskiego klubu został Pontus Almqvist. źródło: https://pogonszczecin.pl/newsy/20220705114554
Nowym piłkarzem szczecińskiego klubu został Pontus Almqvist. źródło: https://pogonszczecin.pl/newsy/20220705114554
Jest pierwszy długo wyczekiwany przez kibiców letni transfer Pogoni. Nowym piłkarzem szczecińskiego klubu został Pontus Almqvist. Szwed, który za pięć dni będzie świętował swoje 23. urodziny został na rok wypożyczony z rosyjskiego FK Rostov.
Mierzący 183 cm wzrostu napastnik w minionym sezonie grał w rosyjskim zespole oraz od marca w holenderskim Utrechcie. Były młodzieżowy reprezentant Szwecji rozegrał w obu ligach 27 spotkań w których strzelił 2 gole i zanotował 4 asysty.

Prezes Pogoni, Jarosław Mroczek nie ukrywa, że warty 3 miliony euro piłkarz trafił do Szczecina między innymi dlatego, że trenerem Dumy Pomorza jest Jens Gustafsson.

- On go zbudował jako zawodnika i chce być przy nim, chce przerwę w rozwoju, bo ma kontrakt, który musi zawiesić, spędzić z trenerem, który go najlepiej prowadził. Gdyby nie fakt, że jest ten trener, to w Pogoni tego zawodnika - przynajmniej w tym sezonie - by nie było. Wskoczyliśmy na trochę wyższą półkę, jeśli chodzi o zawodnika i dlatego liczymy na to, że on bardzo nam pomoże - wierzy prezes Mroczek.

Pogoń po pozyskaniu napastnika planuje jeszcze wzmocnić zespół transferem lewego obrońcy.
Gdyby nie fakt, że jest ten trener, to w Pogoni tego zawodnika - przynajmniej w tym sezonie - by nie było. Wskoczyliśmy na trochę wyższą półkę, jeśli chodzi o zawodnika i dlatego liczymy na to, że on bardzo nam pomoże - wierzy prezes Mroczek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty