Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Koncert ku pamięci dyrygenta odbywa się co roku od 12 lat. Walerian Pawłowski zmarł w 2004 roku. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Koncert ku pamięci dyrygenta odbywa się co roku od 12 lat. Walerian Pawłowski zmarł w 2004 roku. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Około 200 osób wysłuchało w niedzielę koncertu ku pamięci Waleriana Pawłowskiego, wieloletniego dyrygenta Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza i działacza społecznego.
W amfiteatrze, na placu jego imienia na szczecińskim Pogodnie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Kameralna wraz z solistkami ze szczecińskiej Filharmonii. Zagrali m.in. Concerto a-moll na dwoje skrzypiec Antonio Vivaldiego i Taniec Węgierski Brahmsa.

- Jestem tu pierwszy raz na koncercie; to jest dobry moment, niedzielne popołudnie, chwila wolnego czasu... - Bardzo lubię muzykę klasyczną i poważną dlatego, że wyraża emocje, stwarza nastrój i dostarcza przyjemności - mówili słuchacze.

Koncert ku pamięci dyrygenta odbywa się co roku od 12 lat. Walerian Pawłowski zmarł w 2004 roku.
- Jestem tu pierwszy raz na koncercie; to jest dobry moment, niedzielne popołudnie, chwila wolnego czasu... - Bardzo lubię muzykę klasyczną i poważną dlatego, że wyraża emocje, stwarza nastrój i dostarcza przyjemności - mówili słuchacze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty