Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Adwokaci Donalda Trumpa formalnie odpowiedzieli na zarzuty jakie Izba Reprezentantów postawiła prezydentowi USA w procedurze impeachmentu.
Prawnicy amerykańskiego prezydenta uznali działania Demokratów za bezprawne i niebezpieczne dla państwa.

W sześciostronicowym dokumencie przesłanym do Senatu, gdzie będzie się toczył proces Donalda Trumpa, jego prawnicy twierdzą, że postawienie prezydenta w stan oskarżenia jest bezprawne i niekonstytucyjne.

„Artykuły impeachmentu przedłożone przez Demokratów w Izbie Reprezentantów są niebezpiecznym atakiem na prawo Amerykanów do swobodnego wyboru swego prezydenta” - napisali. Adwokaci Donalda Trumpa nie kwestionowali faktów zawartych w artykułach impeachmentu - że wstrzymał pomoc wojskową dla Ukrainy i że domagał się śledztwa wobec byłego wiceprezydenta Joe Bidena. Argumentowali jednak, że powstępował słusznie i zgodnie z prawem. „To bezczelna i bezprawna próba podważenia wyniku wyborów z 2016 roku i ingerencja w wybory 2020 roku, do których pozostały tylko miesiące” - oświadczyli prawnicy prezydenta USA.

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów postawiła prezydentowi USA dwa zarzuty - nadużycia władzy i utrudniania prowadzonego w tej sprawie śledztwa. Proces Donalda Trumpa w ramach procedury impeachmentu rozpocznie się w najbliższy wtorek.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty