Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Fot. twitter.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Fot. twitter.
Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zapewniał w szwajcarskim Davos, że "pozycja Sojuszu Północnoatlantyckiego nie słabnie".
Jego zdaniem głosy o opuszczeniu NATO przez Stany Zjednoczone nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

W ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos odbyła się przed południem debata na temat przyszłości NATO. W dyskusji brał udział między innymi prezydent Andrzej Duda.

Jens Stoltenberg przyznał w Davos, że w NATO są "poważne różnice w istotnych sprawach" między sojusznikami - dotyczą między innymi "handlu, zmian klimatycznych i porozumienia nuklearnego z Iranem". Jego zdaniem jednak tego typu tematy sporne pojawiały się w tej organizacji od zawsze.

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Davos, że "decyzja o dołączeniu do NATO była jedną z najlepszych, jakie polskie władze podjęły po 1989 roku". Według Andrzeja Dudy, sojusz daje Polakom poczucie stabilności i bezpieczeństwa, co można było zaobserwować w sytuacji ostatniego konfliktu na Bliskim Wschodnie - dodał prezydent.

Prezydent Andrzej Duda przed debatą odbył indywidualne spotkanie z Jensem Stoltenbergiem. Rozmowa miała dotyczyć bezpieczeństwa w regionie oraz współczesnych zagrożeń, takich jak cyberataki.

Andrzej Duda w Davos jest od poniedziałku. Do Polski wróci w czwartek wieczorem.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty