Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Chiny. Fot. www.google.pl/maps
Chiny. Fot. www.google.pl/maps
Kolejne chińskie miasta wprowadzają ograniczenia w związku ze wzrastającą liczbą zarażeń koronawirusem. W Chinach liczba zarażonych wzrosła do prawie dwóch tysięcy. 56 osób - w większości
w Wuhan zmarło.
Między innymi Xi’an i Tiencin to kolejne chińskie miasta, które czasowo zawieszają kursowanie autobusów dalekobieżnych. Od niedzieli nieczynny będzie także hongkoński Disneyland. Wcześniej podjęto decyzję o zamknięciu podobnego parku rozrywki w Szanghaju. Od poniedziałku z Chin nie będą mogły wyjechać żadne zorganizowane grupy. W Hubei zakazem opuszczania swoich miast objętych jest ponad 50 mln mieszkańców. Osoby, które zdecydują się na powrót do tej prowincji, do odwołania nie będą jej mogły opuścić. Tymczasem z Wuhan będą ewakuowani obywatele m.in. Stanów Zjednoczonych, Francji i Rosji.

W najbliższy wtorek do objętego kwarantanną miasta przyleci ze Stanów Zjednoczonych samolot specjalny, który zabierze do USA głównie rodziny i personel amerykańskiego konsulatu w Wuhan, który został tymczasowo zamknięty. Samolot uda się do San Francisco, a na jego pokładzie będzie personel medyczny. Część miejsc w rym rejsie przeznaczono dla Amerykanów, którzy chcą wydostać się z miasta. Jak poinformowano, pierwszeństwo w kupnie biletów będą miały osoby z grup podwyższonego ryzyka zarażenia.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty