Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Minionej doby potwierdzono Polsce dwa tysiące 525 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 37 zakażonych osób. W ciągu doby przybyło ponad dziewięć tysięcy ozdrowieńców. Wykonano ponad 31 tysięcy testów w kierunku koronawirusa.
Na ponad dwa i pół tysiąca zakażeń koronawirusem najwięcej odnotowano na Śląsku i Mazowszu. Zmarło 37 osób. Systematycznie spada liczba zachorowań i hospitalizacji, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ma nadzieję, że również po weekendzie majowym trend spadkowy się utrzyma.

- Obecnie mamy zajętych troszkę powyżej 20 tysięcy łóżek. Także spada liczba miejsc zajętych przez pacjentów ciężko chorych, to też bardzo cieszy - relacjonuje Kraska.

Wiceminister Kraska przypomniał, że od środy zostaną wznowione zabiegi planowe w szpitalach.

- Chciałbym, żeby te zabiegi, ale także i diagnostyka, odbywały się w sposób normalny, żeby polska służba zdrowia zaczęła już wracać do typowej działalności - leczenia nie tylko koronawirusa, ale też innych schorzeń - wyjaśniał Kraska.

Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono ponad dwa miliony 800 tysięcy zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 60 tysięcy chorych na Covid.
Relacja Joanny Stankiewicz [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty