Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Scenariusz z przyspieszonymi wyborami możliwy - ale w sytuacji korzystnej dla Zjednoczonej Prawicy - taką tezę postawił profesor Maciej Drzonek we wtorkowych "Rozmowach pod Krawatem".
Politolog komentował pogłoski o powołaniu "rządu technicznego" przez "zjednoczoną opozycję". Zdaniem profesora Drzonka, byłoby to możliwe w przypadku kryzysu gospodarczego czy problemu ze szczepieniami - tyle, że jest odwrotnie.

- Wskaźniki ekonomiczne są, odwrotnie od oczekiwanych przez opozycję, całkiem niezłe. Możemy przewidywać, że pandemia w okresie letnim słabnie. Jeśli rzeczywiście szczepienia przyniosą pozytywne efekty i wskaźniki ekonomiczne nie będą się pogarszały, a polepszały, to poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, można przewidywać, że będzie się umacniało, a nawet rosło i być może to będzie asumptem do podjęcia decyzji być może przez Zjednoczoną Prawicę, żeby zrobić wybory jeszcze przed 2023 rokiem - przywidywał Drzonek.

Politolog komentował też wiadomości o tworzeniu przez Bronisława Komorowskiego
nowego ugrupowania o konserwatywnym profilu. Problemem może być sam lider - czyli prezydent, który przegrał reelekcję i tym samym nie pokazał politycznej sprawności - mówi Drzonek.
- Wskaźniki ekonomiczne są, odwrotnie od oczekiwanych przez opozycję, całkiem niezłe. Możemy przewidywać, że pandemia w okresie letnim słabnie. Jeśli rzeczywiście szczepienia przyniosą pozytywne efekty i wskaźniki ekonomiczne nie będą się pogarszały, a polepszały, to poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, można przewidywać, że będzie się umacniało, a nawet rosło i być może to będzie asumptem do podjęcia decyzji być może przez Zjednoczoną Prawicę, żeby zrobić wybory jeszcze przed 2023 rokiem - przywidywał Drzone

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty