Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Po wielomiesięcznym lockdownie, niemieckie biura podróży przygotowują się do odmrożenia branży. Kilka landów zamierza to zrobić przed końcem maja.
W Bawarii właściciele pensjonatów i pól kempingowych będą mogli wznowić działalność 21 maja. Wtedy też mają być otwarte ogródki gastronomiczne pod warunkiem, że pozwoli na to współczynnik zachorowalności na COVID-19. Nie może on przekroczyć 100 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Inaczej wygląda sytuacja w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, gdzie hotele pozostaną zamknięte. Osobom zaszczepionym lokalne władze chcą jednak pozwolić na wycieczki jednodniowe. W Dolnej Saksonii z kolei obiekty turystyczne zostaną otwarte 10 maja, a w Turyngii pięć dni później. W obu landach rezerwacja wymaga przedstawienia ujemnego testu na koronawirusa lub certyfikatu zaszczepienia.

- Rosnące temperatury napawają optymizmem, tym bardziej, że jesteśmy po szczycie trzeciej fali pandemii. Po ostatnim roku, pełnym zawirowań i niespełnionych nadziei, otwieranie hoteli powinno być tym razem skorelowane z zachowaniem rozwagi i ostrożności - powiedział minister zdrowia Jens Spahn.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty