Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tokio to stolica i największe miasto Japonii. Fot. pixabay.com / cegoh (CC0 domena publiczna)
Tokio to stolica i największe miasto Japonii. Fot. pixabay.com / cegoh (CC0 domena publiczna)
Zrzeszające około sześciu tysięcy medyków Tokijskie Stowarzyszenie Lekarzy zaapelowało o odwołanie igrzysk olimpijskich.
Z powodu wzrostu liczby chorych na COVID-19 w niektórych miejscach Japonii zaczyna brakować miejsc w szpitalach.

Tokijskie Stowarzyszenie Lekarzy wystosowało list otwarty do premiera Japonii Yoshihide Sugi. Zwróciło się w nim z apelem o wpłynięcie na Międzynarodowy Komitet Olimpijski i odwołanie letnich igrzysk w Tokio, które mają się rozpocząć za niespełna 10 tygodni. Lekarze argumentują, że japońska służba zdrowia, szczególnie w dużych metropoliach takich jak Tokio, ze względu na znaczny wzrost zakażeń koronawirusem, jest bliska maksymalnego obciążenia.

W ubiegłym tygodniu japońskie władze po raz trzeci przedłużyły stan wyjątkowy w Tokio i kilku innych prefekturach do końca maja.

Przedstawiciele Stowarzyszenia w otwartym liście argumentują, że w miesiącach letnich upały przyczynią się do zwiększenia liczby pacjentów, a jeśli igrzyska wpłyną na wzrost zgonów „Japonia poniesie największą odpowiedzialność”.

Władze Japonii niejednokrotnie zapewniały, że igrzyska odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

W Azji obserwowany jest jednak kolejny wzrost zakażeń. Światowe Forum Ekonomiczne z tego powodu odwołało planowany na sierpień szczyt w Singapurze.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty