Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
"Polska Grupa Spożywcza może być skutecznym lekiem na zmowy cenowe" - tak mówią politycy i eksperci, którzy brali udział w powołaniu hodingu. Ma on przynajmniej częściowo uzdrowić sytuację w branży rolniczej.
Zadaniem Grupy będzie m.in. skup płodów rolnych po takich cenach, aby było to dla rolników opłacalne. Ma to ograniczyć obniżanie cen skupu przez prywatne firmy.

W czasie wojny na Ukrainie znaczenie Grupy dodatkowo rośnie - wyjaśniał w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa, poseł Kukiz 15 Jarosław Sachajko. To dlatego, że Ukraina jest potężnym producentem, a wojna stwarza podatny grunt dla manipulacji.

- Zapotrzebowanie na polską żywność będzie bardzo duże, na to będzie mógł również wpływać ten holding. Mając swoje elewatory zbożowe, magazyny będzie mógł nie tylko maksymalizować ceny sprzedaży tak, jak to robią firmy prywatne, ale też kierować żywność na rynek krajowy - podkreślał Sachajko.

Więcej na ten temat na radioszczecin.pl w zakładce "Na Szczecińskiej Ziemi".
W czasie wojny na Ukrainie znaczenie Grupy dodatkowo rośnie - wyjaśniał w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa, poseł Kukiz 15 Jarosław Sachajko.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty