Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Od dziś skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową może być wystawione w formie elektronicznej. Do końca czerwca - w okresie przejściowym - będzie jeszcze funkcjonować forma papierowa skierowania.
"Forma elektroniczna skierowania do sanatorium jest wygodniejsza dla lekarzy i pacjentów. Cyfryzacja dokumentu sprawia, że nie trzeba już przesyłać go do NFZ w terminie 30 dni" - podkreślił dyrektor Departamentu Komunikacji Centrum e-Zdrowia Piotr Olewiński.

E-skierowanie jest wysyłane elektronicznie do odpowiedniego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i jest rozpatrywane przez odpowiedniego lekarza. W każdej chwili ma się do niego dostęp - na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), bezpłatnej aplikacji Ministerstwa Zdrowia, dostępnej na stronie pacjent.gov.pl - i możliwość sprawdzenia, na jakim etapie rozpatrywania się znajduje.

Od stycznia 2021 roku e-skierowania wystawiane są do szpitala, lekarza specjalisty, na zabieg lub badanie, a od listopada 2021 roku również na rehabilitację. Teraz dołącza do nich elektroniczne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.
Cyfryzacja dokumentu sprawia, że nie trzeba już przesyłać go do NFZ w terminie 30 dni" - podkreślił dyrektor Departamentu Komunikacji Centrum e-Zdrowia Piotr Olewiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty