Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Czarnogóra. Fot. www.google.pl/maps
Czarnogóra. Fot. www.google.pl/maps
Policja w Czarnogórze zatrzymała Do Kwona - poszukiwanego przez śledczych z wielu krajów twórcę kryptowaluty Terra Luna. Jej upadek przyniósł straty o wartości ponad 40 miliardów dolarów.
Kwon miał zostać aresztowany na lotnisku w Podgoricy, gdzie posługiwał się sfałszowanym paszportem. Zatrzymanie jednego z najbardziej poszukiwanych oszustów na świecie ogłosił minister spraw wewnętrznych Czarnogóry Filip Adżić na swoim profilu społecznościowym.

Koreańczyk, który wymyślił kryptowalutę Terra Luna, był poszukiwany przez wiele krajów za zorganizowanie wielomiliardowego oszustwa związanego z aktywami kryptowalutowymi. Po upadku Terry jedna z firm analitycznych oszacowała, że inwestorzy mieli stracić nawet 42 miliardy dolarów.

Do Kwon prawdopodobnie od grudnia ubiegłego roku ukrywał się na terenie Serbii, ale władzom tego kraju wraz ze śledczymi koreańskimi nie udało się go tam zlokalizować. Po potwierdzeniu jego tożsamości czarnogórski sąd zdecyduje o jego ekstradycji - prawdopodobnie do Korei Północnej lub Singapuru, gdzie siedzibę miała jego firma.
Relacja Piotra Piętki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty