Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
W Bostonie rozpoczęły się jedne z największych na świecie targów gier komputerowych - PAX East.
W tym roku na targach reprezentowanych jest kilkanaście gier polskich twórców i wydawców. Swoje produkty prezentują oni na polskim stoisku narodowym.

PAX East to więcej niż targi. Poza prezentacjami gier odbywają się tam panele dyskusyjne, spotkania i wykłady branżowe. Wydarzenie przyciąga dziesiątki tysięcy graczy z całego świata, a także setki tak zwanych cosplayerów, czyli osób przebranych za postacie z gier.
Jedną z głównych atrakcji targów jest możliwość przetestowania produkcji deweloperów z całego świata.

"W tym roku prezentujemy aż 13 tytułów, a komputery, na których można je testować, nie mają chwili wytchnienia" - powiedział Jakub Wójcik, prezes fundacji Indie Games Polska, która wspiera niezależnych deweloperów z Polski.

"Branża gier komputerowych rozwija się w Polsce najszybciej i dorównuje światowej kreacji. Mamy się czym chwalić" - dodał Wojciech Janek, zastępca dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, które jest współorganizatorem stoiska.

Polscy twórcy gier wideo znajdują się w światowej czołówce i odnoszą wiele sukcesów międzynarodowych. Polskie firmy wydają także gry twórców zagranicznych, w tym ze Stanów Zjednoczonych. Polską markę w branży gier komputerowych umacniają nie tylko duże podmioty, takie jak CD Projekt, ale także mniejsi, niezależni wydawcy, których gry są prezentowane na polskim stoisku na PAX East.

Zorganizowanie polskiego stoiska na amerykańskich targach było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz działającego przy premierze zespołu Govtech Polska.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty