Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / tookapic (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tookapic (CC0 domena publiczna)
To już ostatni dzień, żeby pobrać Polski Bon Turystyczny, którym można zapłacić między innymi za usługi hotelarskie, w tym dokonać przedpłaty.
Świadczenie w formie bonu, w wysokości 500 złotych, przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością jest to 1000 złotych.

Z usług można skorzystać w dowolnym terminie, czyli także po 31 marca. Bonem można zapłacić m. in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym na terenie Polski. Przyjmuje go około 26 tysięcy podmiotów, a ich lista jest dostępna na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do tej pory z płatności skorzystało około 90 procent uprawnionych. Do wykorzystania pozostało około pół miliona bonów - mówiła wczoraj w Polskim Radiu 24prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska. Jak dodała, płatność bonem jest bardzo prosta.

„Płacimy telefonem, otrzymujemy odpowiednie kody, które dostaje także podmiot uprawniony" - mówiła.

Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Polski Bon Turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.
Powstał jako forma wsparcia dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą, wywołaną epidemią koronawirusa.
Relacja Pauliny Kurek [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty