Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 1 kwietnia formalnie rozpoczynają się wypłaty 13. emerytury. Łączna kwota przeznaczona na to świadczenie to ponad 15 miliardów złotych.
Od początku marca o przynajmniej 250 złotych zwaloryzowano renty i emerytury. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla że 13. emerytura ma przywrócić godność osobom starszym.

- Kiedy 26 lutego 2020 roku w Żyrardowie było podpisanie ustawy o trzynastej emeryturze, że ona już na stałe wchodzi do portfela naszych emerytur. Nikt nie wyobrażał sobie, nikt nie zdawał sobie sprawy, że za kilka dni będzie epidemia koronawirusa. I wtedy, w tamtym czasie, ta trzynasta emerytura tak naprawdę była swoistą tarczą antykryzysową dla seniorów. Dzisiaj ona jest tarczą antyinflacyjną, bo przecież dalej mamy trudną sytuację - powiedziała Maląg.

Minister Marlena Maląg powiedziała również, że od przyszłego roku obowiązywać zacznie nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych. Najwyższe świadczenie wyniesie ponad 3100 złotych. Nowe prawo przewiduje również możliwość podejmowania pracy przez opiekunów.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla że 13. emerytura ma przywrócić godność osobom starszym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty