Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Watykan. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Watykan. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Papież przyjął na audiencji ukraińskiego premiera Denysa Szmyhala.
Głównym tematem rozmów były kwestie związane z rosyjską agresją na Ukrainę. Szmyhal zaprosił papieża Franciszka do złożenia wizyty w Kijowie.

W krótkim komunikacie Biura Prasowego Watykanu poinformowało, że premier Ukrainy spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. W rozmowach poruszono szereg aspektów toczącej się na Ukrainie wojny, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji humanitarnej i wysiłków na rzecz pokoju. Rozmawiano również o sprawach dotyczących Kościoła katolickiego na Ukrainie.

Była to pierwsza wizyta ukraińskiego premiera w Watykanie od czasu rosyjskiej agresji. Ukraińska dyplomacja kilkakrotnie wyrażała niepokój tym, że jej zdaniem Watykan unika zdecydowanego potępienia Rosji i potępiając wojnę niejako zrównuje agresora z ofiarą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty