Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Papież Franciszek. Fot. pixabay.com / Annett_Klingner (CC0 domena publiczna)
Papież Franciszek. Fot. pixabay.com / Annett_Klingner (CC0 domena publiczna)
Watykan oficjalnie potwierdził, że w sobotę papież przyjmie na audiencji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Spotkanie figuruje na opublikowanej przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej liście papieskich zajęć w dniu dzisiejszym.
Pierwsze nieoficjalne informacje o krótkiej wizycie prezydenta Zełenskiego w Rzymie pojawiły się we czwartek wieczorem. Jej szczegóły utrzymywane są w tajemnicy. W mieście podjęto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Zaangażowano ponad tysiąc policjantów i agentów służb specjalnych. Włoskie media informują, że ukraińskiego prezydenta powita szef włoskiej dyplomacji Antonio Tajani.

Wołodymyr Zełenski w Pałacu Kwirynalskim spotka się z prezydentem Sergio Mattarellą, a potem w siedzibie rządu z premier Giorgią Meloni. Być może po tym spotkaniu odbędzie się wspólna konferencja prasowa. Następnie ukraiński prezydent zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. Na zakończenie wizyty Wołodymyr Zełenski będzie gościem programu telewizji publicznej RAI.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty