Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Strefa Gazy. Fot. www.google.pl/maps
Strefa Gazy. Fot. www.google.pl/maps
Na terenie szpitala Nassera w mieście Chan Junus w Strefie Gazy odnaleziono około 200 ciał. To osoby zabite i pochowane przez siły izraelskie - poinformowała agencja AFP, powołując się na obronę cywilną enklawy.
Intensywny ostrzał w rejonie szpitala rozpoczął się po otoczeniu placówki przez izraelską armię 26 marca. Potem Izrael okupował szpital, po czasie wycofał się z niego. Od kilku dni na miejscu trwają prace ekshumacyjne.

"Nasi pracownicy od soboty wydobyli około 200 ciał" - powiedział rzecznik prasowy palestyńskiej obrony cywilnej Mahmud Bassal. Według innych urzędników ekshumowano na tym terenie 283 ciała.

Mahmud Bassal podkreślił, że niektóre ciała noszą ślady tortur. Ekshumacje będą trwały, dopóki wszystkie ciała nie zostaną odnalezione i wydobyte. Wstępnie mówi się o czwartku. Izrael nie komentuje doniesień.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała na początku kwietnia, że Al-Szifa, największy szpital w Strefie Gazy, został w zeszłym miesiącu niemal doszczętnie zniszczony przez stacjonujące w nim i w jego okolicach wojsko Izraela. Na terenie tego szpitala również odnaleziono wiele ciał.

Izrael rozpoczął intensywny ostrzał Strefy Gazy po tym jak 7 października ubiegłego roku grupa terrorystów wdarła się na terytorium Izraela, zabijając według izraelskich źródeł około 1200 osób. Około 250 osób wzięto jako zakładników, a 129 spośród nich pozostaje w rękach Hamasu.

Jak podaje palestyńskie Ministerstwo Zdrowia, Izrael w odwecie w Strefie Gazy zabił ponad 34 tysiące osób, głównie kobiety i dzieci.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty