Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://www.nbcdfw.com
źródło: https://www.nbcdfw.com
Gubernator Teksasu Greg Abbott ułaskawił byłego sierżanta armii amerykańskiej skazanego za zastrzelenie uzbrojonego demonstranta w 2020 roku podczas ogólnokrajowych protestów Black Lives Matter. Skazany został wypuszczony z więzienia.
Daniel Perry odsiadywał w więzieniu stanowym wyrok 25 lat więzienia. W 2023 roku został on skazany za zabicie Garretta Fostera, który brał udział w manifestacji Black Lives Matter w Austin w Teksasie.

Obaj mężczyźni byli biali. Perry pracował jako kierowca Ubera. Gdy jego samochód zbliżył się do demonstracji, otworzył on ogień do Fostera, który trzymał w ręce pistolet. Jednak według świadków Foster w żadnym momencie nie podniósł broni i nie celował w kierowcę samochodu.

Prokuratura argumentowała, że zamiast strzelać mógł po prostu odjechać. Ława przysięgłych uznała Perry'ego za winnego morderstwa. Gubernator Teksasu ocenił jednak, że był to akt samoobrony.

- Teksas ma jedno z najsilniejszych przepisów dotyczących samoobrony. Nie mogą one zostać zignorowane przez ławę przysięgłych lub progresywnego prokuratora - powiedział Greg Abbott.

Tuz po podpisaniu przez gubernatora decyzji o ułaskawieniu, Daniel Perry wyszedł na wolność.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty