Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie kontrolował aktywność zawodową Ukraińców i innych obcokrajowców pod kątem wypłaty świadczenia 800 plus.
Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS powiedział, że kontrole rozpoczną się od przyszłego roku. - W odniesieniu do osób mających status UKR, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie badał aktywność zawodową począwszy od wypłaty świadczenia 800 plus za miesiąc luty 2026 roku. W przypadku pozostałych cudzoziemców sprawdzanie aktywności zawodowej będzie realizowane począwszy od wypłaty tego świadczenia za czerwiec 2026 roku - tłumaczy Dyjak.

Kontrole aktywności zawodowej mają być przeprowadzane co miesiąc. Jeżeli w danym miesiącu okaże się, że obcokrajowiec nie pracuje, wówczas świadczenie zostanie wstrzymane.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS powiedział, że kontrole rozpoczną się od przyszłego roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty