Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Mija rok od otwarcia niemieckiego rynku pracy dla Polaków. Za zachodnią granicę w celach zarobkowych pojechało jednak mniej osób, niż spodziewały się tego urzędy pracy.
Do legalnej pracy wyjechało tylko 30-50 tys. osób. Kolejne 100-200 tys. Polaków wciąż pracuje tam w "na czarno", bo wolą zarabiać więcej.

- Masowych wyjazdów do pracy po 1. maja ubiegłego roku nie było - mówi Katarzyna Brzychcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. - Żadnych kolejek nie było. Myślę, że kluczowym problemem jest język obcy.

W ciągu całego zeszłego roku do pracy w Niemczech za pośrednictwem WUP-u wyjechały 93 osoby. - Liczba niemieckich ofert pracy przewyższa liczbę chętnych kandydatów - dodaje Katarzyna Brzychcy. - W pierwszym kwartale, w ciągu ostatnich trzech miesięcy mieliśmy 20 ofert pracy na łącznie 224 miejsca.

Niemcy poszukują w Polsce najczęściej wykwalifikowanych robotników, inżynierów oraz pielęgniarek i opiekunów osób starszych.
Relacja Tomasza Owsika-Kozłowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty