Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk[Radio Szczecin]
Kilkanaście modeli statków można było oglądać w niedzielę na Jeziorze Rusałka w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Swoje konstrukcje prezentowali tam uczestnicy zajęć modelarskich odbywających się w szczecińskim Pałacu Młodzieży.
Na wodzie można było podziwiać między innymi holowniki oraz motorówki. Wszystkie zdalnie sterowane modele były wykonane w skali 1:25.

- To jest ścigacz okrętów podwodnych. Przynajmniej tak powiedział mi pan instruktor. Model powstawał na podstawie planów konstrukcyjnych, które najczęściej przychodziły z czasopismami modelarskimi. Na podstawie tych planów wycina się rzeczy ze sklejki, metalu czy laminatu - opowiadał jeden z uczestników pokazu na Rusałce.

- Takie pokazy organizujemy dwa razy w roku: jeden jesienią, w okolicach października, a drugi w czerwcu - mówił Andrzej Nesterowicz z pracowni modelarskiej w Pałacu Młodzieży. - By przygotować taki model, trzeba mieć w sobie dużo cierpliwości. Aczkolwiek zdarzają się też osoby, które są mało cierpliwe, ale dzięki klejeniu modeli wyrabiają w sobie cierpliwość.

Zajęcia modelarskie w pałacowej pracowni odbywają się w poniedziałki i czwartki. Na warsztaty są jeszcze ostatnie wolne miejsca.
Relacja Bartłomieja Czetowicza.
Kilkanaście modeli statków można było oglądać w niedzielę na Jeziorze Rusałka w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Kilkanaście modeli statków można było oglądać w niedzielę na Jeziorze Rusałka w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty