Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wideo: W.Ochrymiuk, M.Papke [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość - dowiedziało się Radio Szczecin.
Informacje te potwierdził wiceprezes spółki Energopol-Szczecin Piotr Bartoszewski, który powiedział, że upadłość zgłoszono w sądzie pierwszego lipca. - To jest wniosek likwidacyjny. Coś konkretniejszego chcemy powiedzieć w czwartek po południu. Mamy jeszcze kilka spotkań i po nich się do tego odniesiemy - powiedział Bartoszewski.

Na pytanie reportera co z inwestycjami, które prowadzi firma, Bartoszewski stwierdził lakonicznie, że odniesie się do tego wieczorem. - Może nie będzie tak źle - dodał.

Złożenie wniosku potwierdził również rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala. - Na początku lipca do wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego, wpłynął wniosek złożony przez dłużnika, firmę Energopol-Szczecin spółka akcyjna w Szczecinie, o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Sąd będzie teraz badał czy wszystkie wymogi formalne zostały spełnione. Jeżeli tak, to sprawie zostanie nadany bieg i być może, jeżeli dojdzie do stwierdzenia przez sąd, że upadłość może być ogłoszona, taka upadłość ogłoszona zostanie - powiedział Radiu Szczecin Tomala.

Mimo złożonego przez Energopol wniosku o upadłość, prace na budowach finansowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad nadal trwają. Co prawda w mocno ograniczonym zakresie, ale jednak postępują - to oficjalna informacja przekazana Radiu Szczecin przez przedstawicieli szczecińskiego oddziału dyrekcji.

Zdaniem Mateusza Grzeszczuka, obecna sytuacja Energopolu wymaga od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie pogłębionej analizy prawnej.

- Poprosiliśmy firmę Energopol-Szczecin o wyjaśnienie tej kwestii w kontekście realizowanych kontraktów biorąc pod uwagę to, że wykonawca cały czas deklaruje realizację robót i ukończenie tych inwestycji - powiedział Grzeszczuk.

Spółka Energopol-Szczecin prowadzi szereg kluczowych inwestycji w mieście i regionie. Jest głównym wykonawcą węzła w Kijewie, obwodnicy Wałcza oraz przebudowuje odcinek autostrady A6 do węzła Rzęśnica. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu.

Inwestycje prowadzone przez Energopol mają wielomiesięczne opóźnienia, a z informacji Radia Szczecin wynika, iż spółka nie płaci podwykonawcom.

Energopol jest spółką akcyjną z siedzibą w Szczecinie. Usługi budowlane świadczy od 60 lat.
Na pytanie reportera, co z inwestycjami, które prowadzi Energopol Szczecin, Bartoszewski odpowiedział, że spółka odniesie się do tego wieczorem.
Złożenie wniosku potwierdził rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. Michał Tomala mówi, że sąd teraz sprawdzi m.in. wymogi formalne, stanie się to jak najszybciej.
Zdaniem Mateusza Grzeszczuka, obecna sytuacja Energopolu wymaga od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie pogłębionej analizy prawnej.
Budowy prowadzone przez Energopol mają opóźnienia, a spółka nie płaci podwykonawcom. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Budowy prowadzone przez Energopol mają opóźnienia, a spółka nie płaci podwykonawcom. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty