Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Przygotowanie preparatów mikroskopowych, analiza składu ciała, obserwacja własnego DNA - to tylko część atrakcji, które czekają na odwiedzających podczas Nocy Biologów.
Uniwersytet Szczeciński już po raz dziewiąty bierze udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zachęcenie do nauki przez zabawę, doświadczenia i warsztaty.

- W tym momencie dodaję chlorek żelaza(III) z stężonym kwasie chlorowym. Tak po polsku, to dodaję substancję, żeby zmieniła kolor i żeby dzieci zobaczyły, gdzie jest więcej witaminy C - mówi studentka.

- Pod mikroskopem widzę kryształki, cebulę w przybliżeniu. Jest białe tło i na nim są jakby czarne plamki z okręgami - mówi uczeń.

- Chcemy zarażać pasją poznawania świata żywego i biologii. Dajemy taką możliwość, że uczestnicy mogą to robić samodzielnie, we własny sposób. Każdy powinien nas odwiedzić - mówi Małgorzata Puc, koordynator Nocy Biologów 2020.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w budynkach przy ulicy Wąskiej i Felczaka. Wstęp na nie jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja telefoniczna.
Relacja Jakuba Żelepienia
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty