Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Tożsamość nastolatka, który napadał na kobiety na Osowie w Szczecinie, ustalona. Po naszej interwencji policja wytypowała chłopca, który m.in. śledził i uderzał w pośladki oraz biust mieszkanki dzielnicy, a jednej próbował wyszarpnąć torebkę.
Mimo, że poszkodowane zgłosiły sprawę policji, oficjalnego zawiadomienia funkcjonariusze nie przyjęli.

Chłopak grasował na Osowie od dwóch miesięcy. Mieszkańcy wieszali na słupach kartki z ostrzeżeniami przed nim.

Nastolatek zaatakował m.in. Panią Agatę. - Usłyszałam kroki, poczułam, że uderzył mnie w tyłek, że tak powiem. Zaczął uciekać, po tym pierwszym zdarzeniu wiedziałam, że tamte dziewczyny pojechały na policję i zgłosiły to, więc ja też się czułam w obowiązku, żeby pojechać - relacjonuje pani Agata.

Kobieta udała się na policję - chciała złożyć zawiadomienie. - Ja powiedziałam, że ja oficjalnie chcę złożyć, natomiast oni jakoś tak to potraktowali, że to może nie jest nic takiego ważnego. Nie stworzono żadnej notatki, bo pan policjant nie wiedział jak to nazwać - wspomina pani Agata.

W piątek, po naszym materiale, policjanci ustalili tożsamość chłopaka. Z dwunastolatkiem przeprowadzono czynności.

Policja przekazała sprawę do Sądu Rodzinnego - poinformowała Ewelina Gryszpan z komendy miejskiej policji w Szczecinie. Szczegółów jednak nie podaje. Niewykluczone, że nastolatek to wychowanek pobliskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty