Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło fot. wikipedia.org/wiki/Marsz_Równości_w_Krakowie#/media/Fi
Źródło fot. wikipedia.org/wiki/Marsz_Równości_w_Krakowie#/media/Fi
Swobody obywatelskie są bardzo umowne, a środowiska LGBT w Polsce nie są gnębione - mówił Bronisław Wildstein w porannej "Rozmowie pod Krawatem" z Piotrem Cywińskim.
Zdaniem publicysty, problemem jest to, że środowiska te negują pewien ład społeczny. Widać to doskonale na przykładzie małżeństwa, czyli związku mężczyzny i kobiety, który państwo bierze w opiekę, przekonywał Wildstein.

- Chodzi o to, że w perspektywie takiego związku jest: urodzenie i wychowanie dzieci i to jest strasznie poważny obowiązek, niezwykle poważny obowiązek. Państwo więc ileś przywilejów daje małżeństwu i teraz pojawiają się grupki, które mówią: "A my chcemy sobie inaczej uporządkować swoje życie, ale domagamy się tych samych przywilejów". To już jest wewnętrzna sprzeczność, bo te przywileje są związane ze szczególną rolą małżeństwa, jako podstawowej komórki wielkiego fundamentu społecznego - komentuje Wildstein.

Bronisław Wildstein jest publicystą i autorem książek. Jego ostatnia publikacja nosi tytuł "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach".
- To już jest wewnętrzna sprzeczność, bo te przywileje są związane ze szczególną rolą małżeństwa, jako podstawowej komórki wielkiego fundamentu społecznego - komentuje Wildstein.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty