Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ksiądz Marek Rokosz będzie nowym kapelanem strażaków w powiecie gryfickim.
W sobotę w kościele w Wicimicach (niedaleko Płot) odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowego kapelana - mówi Franciszek Gródecki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie gryfickim. - Dekret będzie wręczany przez delegata Jego Ekscelencji abp. Andrzeja Dzięgi, przez księdza Szczurowskiego. Potem odbędzie się uroczysta msza św. Strażacy ufundowali z tej okazji stułę kapelańską. Fundatorami tej stuły są członkowie Komandorii Polski Północnej odznaki św. Floriana.

Wszystkie powiatowe Ochotnicze Straże Pożarne w naszym województwie mają kapelanów. - Kapłani są potrzebni zwłaszcza, jak jeździmy do wypadków - dodaje Franciszek Gródecki. - Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak ważna jest rola kapelana w naszej działalności. Okazuje się, że jeżeli jedziemy do akcji i jest wypadek i ludzie potrzebują tej pomocy, opieki duszpasterskiej. Niejednokrotnie proszą o pomoc kapelana. Jeżeli to możliwe, to dzwonimy przy akcji, żeby kapelan dojechał. Jeżeli się to uda, to dobrze. Jeżeli nie, to trudno. Takie jest życie.

W Ochotniczych Strażach Pożarnych w powiecie gryfickim służy w sumie 1,5 tys. strażaków.
W sobotę w kościele w Wicimicach (niedaleko Płot) odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowego kapelana - mówi Franciszek Gródecki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie gryfickim.
- Kapłani są potrzebni zwłaszcza, jak jeździmy do wypadków - dodaje Franciszek Gródecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty