Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Węzeł Szczecin Dąbie, droga A6 kierunek Goleniów. Fot. GDDKiA
Kończy się weekend, dlatego kierowcy tłumnie wracają do domów.
Godz. 20.00
Topnieją korki w drodze znad morza do Węzła Kijewo. Utrudnienia rozpoczynają się w okolicach Węzła Dąbie.

Ulice Szczecina zarówno w centrum jak i na obrzeżach miasta są całkowicie przejezdne. Ruch jest niewielki, chociaż już za chwile może się to zmienić, bo trwają powroty kibiców Pogoni Szczecin ze Stadionu Miejskiego.

Jeżeli chodzi o drogę ekspresową S3, to utrudnienia mają tam ponad 3 kilometry. Przytomnie będzie zjechać na Węźle Dąbie i skierować się do Szczecina ulicami Przestrzenną oraz Struga.

Godz. 19.00
Maleją korki w kierunku Węzła Kijewo. Obecnie kierowcy jadący znad morza zatrzymują się za Węzłem Rzęśnica.

To niełatwe popołudnie dla kierowców. Sytuacja w ciągu ostatnich kilkunastu minut się poprawiła, bo to obecnie 8-kilometrowa kolejka aut, jednak nadal czas oczekiwania na dojazd do Węzła Kijewo to 40-45 minut. Część kierowców mądrze wybiera objazdy przez Załom i Dąbie. Tam ruch jest zdecydowanie mniejszy i droga do domu od razu staje się przyjemniejsza.

Ulice prowadzące do centrum Szczecina są przejezdne - chodzi o m.in. Struga, Przestrzenną oraz Gdańską.

Godz. 18.00
Nie maleją korki na drodze ekspresowej S3 w kierunku Szczecina oraz na południe regionu. To nadal 11-kilometrowy ciąg samochodów.

Wszystko przez zwężkę pod wiaduktem na Węźle Kijewo oraz przez roboty drogowców związane z przebudową tego miejsca. Nie pomaga również spory ruch, bo turyści wracają znad morza. Jak jechać, żeby korki ominąć? Jedynym rozwiązaniem o tej porze jest trasa przez Pucice, Załom i Dąbie. Później bez większych problemów można wrócić na Węzeł Kijewo i kontynuować jazdę autostradą A6 lub jechać do centrum Szczecina ulicą Przestrzenną. Nie zapowiada się, żeby sytuacja na drogach miała się poprawić.

Pamiętajcie o numerze naszego czujnego telefonu - 510 777 222.

Godzina 17.00
Dwie godziny temu 8, godzinę temu 9, a obecnie już 11 kilometrów - rośnie korek na drodze ekspresowej S3 w kierunku Węzła Kijewo. To jednak nie jedyne utrudnienia o tej porze na drogach.

Przy skrzyżowaniu ulic Twardowskiego i Witkiewicza doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Nikomu nic się nie stało, ale drogowcy mogą jeszcze sprzątać po tym zdarzeniu. Uważajcie również na resztki plastiku i blachy.

Powtarzamy - jadąc znad morza do Szczecina bądź na południe regionu wybierzcie trasę przez Pucice, Załom i dalej do Dąbia. Inaczej stracicie w kolejce do Węzła Kijewo godzinę.

Godzina 16.00
Już 10 kilometrów ma kolejka aut w kierunku Węzła Kijewo. Kierowcy zatrzymują się przed Węzłem Rzęśnica. Trwają powroty turystów znad morza. Na antenie Radia Szczecin jak zawsze polecamy objazdy.

Utrudnienia w drodze do Węzła Kijewo rosną z godziny na godzinę. Można powiedzieć, że to przedsmak tego, co będzie się działo w zbliżające się wakacje. O tej porze zalecamy wam zjechać z drogi ekspresowej S3 albo na Węźle Goleniów Południe w kierunku Lubczyny albo za Kliniskami Małymi w kierunku Pucic. Dalej zarówno w pierwszym jak i drugim wariancie droga do Szczecina prowadzi przez Załom, Osiedle Kasztanowe i Dąbie.

Kierowcy którzy stoją w korku na S3 stracą tam ponad godzinę.

Godzina 15.00
Nie jest to łatwe niedzielne popołudnie, bo kierowcy zwalniają już za Węzłem Rzęśnica w kierunku Węzła Kijewo. Korek ma tam ponad 7 kilometrów długości. Dzwonicie do nas pod 510 777 222.

- Dzwonię z A6, jadę w kierunku Gdańska. Natomiast w kierunku Szczecina jest korek między Rzęśnicą a Kijewem. Jeśli ktoś może, niech omija - informuje nas słuchacz.

Przejazd od Węzła Rzęśnica do Węzła Kijewo zajmuje godzinę. Jedynym rozwiązaniem dla kierowców o tej porze będzie trasa przez Załom i Osiedle Kasztanowe do ulicy Goleniowskiej w Dąbiu. Dalej Estakadą Pomorską oraz ulicą Gdańską można już przejechać.
Relacja Bartłomieja Czetowicza z godz. 15.
Relacja Bartłomieja Czetowicza z godz. 16.
Relacja Bartłomieja Czetowicza z godz. 17.
Relacja Bartłomieja Czetowicza z godz. 18.
Relacja Bartłomieja Czetowicza z godz. 19.
Relacja Bartłomieja Czetowicza z godz. 20.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty