Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Rząd chce umożliwić polskim portom inwestowanie za granicą. Temu mają służyć zmiany w prawie, które podczas Kongresu Morskiego w Szczecinie zaproponował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. W środę drugi dzień Kongresu.
- Dziś zaproponowałem pewne nowatorskie rozwiązanie, do którego zachęcam porty. Do inwestycji na świecie. Wydaje się, że jeśli nie uruchomimy pewnych kanałów stałych połączeń, czyli budowania takich swoich division, tak jak to robią inni, jak zrobili to w Gdańsku, to my nie osiągniemy znaczącego skoku ponad sto milionów ton towarów - powiedział Gróbarczyk.

- To ciekawa propozycja, na razie inwestujemy u siebie - mówi Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście. - Dziś cały wysiłek finansowy jest kierowany na to, co się dzieje w Polsce, ale w przyszłości jeśli takie rozwiązanie będzie możliwe... Dziś nie wolno, musi być nowelizowana ustawa. My działamy w Polsce dziś, ale jeśli będzie taka możliwość, to niewykluczone, że poszerzymy naszą akwizycję o możliwości współpracy z portami poza granicami Polski.

Polskie porty przeładowały 100 milionów ton towarów, do budżetu państwa wpłynęło z tego tytułu 30 miliardów złotych.

Rząd chce do 2030 roku zwiększyć przeładunki do 150 miliardów ton.
Rząd chce umożliwić polskim portom inwestowanie za granicą. Temu mają służyć zmiany w prawie, które podczas Kongresu Morskiego w Szczecinie zaproponował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
- To ciekawa propozycja, na razie inwestujemy u siebie - mówi Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty