Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Program na podstawie danych pogodowych określa czy dany region ucierpiał z powodu suszy. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Program na podstawie danych pogodowych określa czy dany region ucierpiał z powodu suszy. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Specjalny zespół zajmie się kontrowersyjną aplikacją dla rolników. Chodzi o program, który na podstawie danych pogodowych określa czy dany region ucierpiał z powodu suszy.
To jedno z ustaleń rolników, również z naszego regionu, z ministrem Henrykiem Kowalczykiem. Grupa ma przygotować dowody, które będą świadczyć o wadliwym działaniu aplikacji.

Rolnicy skarżą się na nią od miesięcy - według nich system jest wadliwy, pokazuje błędne dane, a to powoduje, że właściciele praw nie mogą liczyć na odszkodowanie.

- Został powołany zespół, gdzie mamy pokazać, że aplikacja nie funkcjonuje w sposób pokazujący faktyczne straty, faktyczny stan uprawy. Uważam, że mamy na to konkretne dowody, ponieważ w tym roku pojawiły się trzy zespoły, które pobierały próbki. W konsekwencji powstało opracowanie, z którego jednoznacznie wynika, że było obniżenie plonów. Ta strata wystąpiła, i to w dość znacznym poziomie - wyjaśniał w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Andrzej Karbowy.

Kolejne spotkanie rolników z ministrem odbędzie się 6 grudnia. Cała rozmowa z Andrzejem Karbowym i więcej informacji dla rolników w "Na Szczecińskiej Ziemi".
- Powstało opracowanie, z którego jednoznacznie wynika, że było obniżenie plonów. Ta strata wystąpiła, i to w dość znacznym poziomie - wyjaśniał w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Andrzej Karbowy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty