Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Obchodzą swoje święto samotnie wychowując swoje dzieci, mierzą się z codziennym trudem życia, ale mają nadzieję na lepszą przyszłość - to mieszkanki Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi należącego do Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
W domu znajdującym się w szczecińskiej Płoni znalazło schronienie 10 matek i dziewięcioro dzieci. Z okazji Dnia Matki odwiedziliśmy miejsce, gdzie kobiety wraz z dziećmi znalazły swój azyl.

- Przeszliśmy dużo w życiu, ale chcemy jak najlepiej dla siebie i dla dzieci. - Uśmiech mojego dziecka, patrzenie jak dorasta, czasami - jak wyprowadzi mnie z równowagi - to nawet z tego potrafię się cieszyć. - Mieszkam tu z 14-letnią córką, mieszkamy tu, bo życie jest bardzo ciężkie, nie stać mnie na mieszkanie. - Nie miałam się gdzie podziać z moją 5-letnią córką, dlatego znalazłam się tutaj. - Żeby były uśmiechnięte, żeby były szczęśliwe. - Wytrwałości i miłości; wiary w siebie - mówiły mamy.

Do placówki trafiają kobiety z dziećmi, porzucone przez mężów, bezdomne oraz uzależnione od alkoholu czy narkotyków. Mieszkanki mogą liczyć na pomoc terapeuty uzależnień, pedagogów, socjoterapeutów, a także pracowników socjalnych.
Z okazji Dnia Matki odwiedziliśmy miejsce, gdzie kobiety wraz z dziećmi znalazły swój azyl.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty