Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / StelaDi (domena publiczna)
Fot. pixabay.com / StelaDi (domena publiczna)
Lokalne samorządy muszą wykonać dużo pracy, żeby młodzi ludzie z małych miast chcieli tam zostać - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Na migrację z powiatowych miejscowości do większych miast decyduje się wielu młodych Polaków - to m.in. przez brak dobrych warunków do życia, pracy i rozwoju.

- Nie wykorzystujemy potencjału małych miast - mówił Tomasz Aniuksztys, burmistrz Gryfic. - Cały czas brakuje nam miejsc, które pozwolą wykorzystywać aktywnie czas wolny. Czujemy się pustynią, chociażby jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. Nie mamy kina. Chcielibyśmy, żeby Gryfice tętniły życiem i żeby o 18 nie były miastem wymarłem.

- Rozwiązaniem jest m.in. tworzenie nowych miejsc pracy - dodawał Przemysław Przyjazny, szef Izby Gospodarczej Aktywności Zawodowej. - Dzisiaj miejsca pracy tworzą nowoczesne technologie. Samorządowcy powinni wspierać w różny sposób przedsiębiorców w promocji, w budowaniu sieci relacji, powiązań i zachęcaniu lokalnej społeczności do korzystania ze swoich usług nawzajem.

Według badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego, 43 procent mieszkańców małych miejscowości określa swoje miejsce zamieszkania jako "miasto niewykorzystanych szans", 31 procent twierdzi jednak , że jest to miejsce "przyjazne do życia".
- Nie wykorzystujemy potencjału małych miast - mówił Tomasz Aniuksztys, burmistrz Gryfic.
- Rozwiązaniem jest m.in. tworzenie nowych miejsc pracy - dodawał Przemysław Przyjazny, szef Izby Gospodarczej Aktywności Zawodowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty