Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Elbanowski podczas trwającej debaty sejmowej przekonuje, że problem dotyczy m.in. wyposażenia szkół. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Elbanowski podczas trwającej debaty sejmowej przekonuje, że problem dotyczy m.in. wyposażenia szkół. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Szkoły nie są przygotowane na przyjęcie 6-latków - przekonywał w Sejmie przedstawiciel obywatelskiego wniosku o referendum w sprawie reformy edukacyjnej.
Tomasz Elbanowski podczas trwającej debaty sejmowej wskazywał, że problem dotyczy m.in. wyposażenia szkół. Jednym z przykładów są szkolne toalety.

- Jest jeden nauczyciel i on nie wie, czy zostać z klasą czy wyjść z 6-letnim uczniem do łazienki. Toalety w szkole to pomnik zapaści infrastrukturalnej polskiego systemu edukacji, a symbolem tej zapaści jest brak papieru toaletowego. To coś nie do przeskoczenia. W co drugiej relacji powtarza się, że dzieci nie mają dostępu do papieru toaletowego. Jest zamykany w szafkach na klucz i muszą to kupować rodzice - mówił Elbanowski.

Elbanowski podkreślał, że rodzice zebrali milion podpisów w sprawie referendum. Odniósł się też do argumentów rządu. - To jedna z wielu manipulacji, a reforma od początku jest zbudowana na kłamstwie - stwierdził Elbanowski.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podkreślała, że polska szkoła zmienia się, uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki i czas na kolejne kroki. - Wszystkie badania pokazują, że im dziecko jest młodsze i wcześniej rozpocznie edukację, tym większe ma szanse na sukces w szkole i dorosłym życiu. Wiedzą o tym Europejczycy. 75 procent sześcioletnich dzieci w Europie uczęszcza do szkoły - mówiła Szumilas.

- Sześciolatek jest gotowy do nauki w szkole. Pytanie czy polska szkoła jest do tego w 100 procentach przygotowana. Poprzednie debaty w Sejmie nad stanem przygotowań potwierdzały, że nie jest - tak o reformie oświaty mówił poseł SLD Artur Ostrowski.

Pod obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie obowiązkowej edukacji 6-latków podpisało się około miliona Polaków.
Tomasz Elbanowski podczas trwającej debaty sejmowej przekonuje, że problem dotyczy m.in. wyposażenia szkół. Jednym z przykładów są szkolne toalety.
Elbanowski podkreślał, że rodzice zebrali milion podpisów w sprawie referendum. Odniósł się też do argumentów rządu.
Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podkreślała, że polska szkoła zmienia się, uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki i czas na kolejne kroki.
Dzieci są przygotowane, gorzej ze szkołami - tak o reformie oświaty mówił poseł SLD Artur Ostrowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty