Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / martaposemuckel (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / martaposemuckel (CC0 domena publiczna)
Komisja Europejska zatwierdziła polski wniosek o wypłatę pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio.
Czwarta transza to ponad siedem miliardów euro, czyli około 29 miliardów złotych. Wniosek o wypłatę polski rząd złożył w grudniu, ale zatwierdzenie było uzależnione od reformy Państwowej Inspekcji Pracy.

Te pieniądze pozwolą na trzy miesiące finansowania projektów z KPO. Chodzi między innymi o projekty infrastrukturalne, cyfrowe, inwestycje wodno-kanalizacyjne czy dotyczące sieci energetycznych.

Przelew powinien trafić na polskie konto pod koniec przyszłego miesiąca. Do tego czasu będą finalizowane procedury. Po wstępnej akceptacji wniosku przez Komisję ostatecznie muszą go jeszcze zaakceptować przedstawiciele unijnych krajów. Potem Komisja Europejska pożyczy pieniądze na rynkach finansowych - bo tak działa unijny fundusz odbudowy - i przekaże je Polsce.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty