Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Sejmie trwa procedowanie szczegółów tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Oceniali ją goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Dobrze, że zostają zapisane zasady ułatwiania firmom wakacji kredytowych a zwłaszcza kosztów ponoszenia tych wakacji - powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Akurat do tarczy 4.0 były apele o dobrowolne działania banków. Banki się zobowiązywały, że będą udzielać tych wakacji, ale jako rzecznik mam sygnały, że nie wszystkie banki i nie ze wszystkimi przedsiębiorcami wywiązały się z tych obietnic.

- Pozytywnie oceniamy tarczę, natomiast w obecnej sytuacji to jest tylko dodatek - powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Kluczowym instrumentem, który ma utrzymać miejsca pracy i przewieźć polski biznes przez ten trudny okres jest jednak tarcza płynnościowa, bo to są największe pieniądze. To są rzeczy drobne, ale w sumie ważne i te zmiany w zakresie prawa pracy mogą wiele miejsc pracy uratować.

Nad kolejną nowelizacją tarczy antykryzysowej posłowie debatują od środy. Zyskać mają głównie samorządy, ale też samozatrudnieni, zaś polskie firmy zostaną objęte ochroną przed wrogimi przejęciami przez kapitał spoza Unii Europejskiej.
Dobrze, że zostają zapisane zasady ułatwiania firmom wakacji kredytowych a zwłaszcza kosztów ponoszenia tych wakacji - powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
- Pozytywnie oceniamy tarczę, natomiast w obecnej sytuacji to jest tylko dodatek - powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty